Aksaray Havadis

TUS’un ardından ASÜ Tıp’a üç asistan alımı yapıldı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, 2021 YILI BİRİNCİ DÖNEM TIPTA UZMANLIK SINAVI’NIN (TUS) ARDINDAN ASÜ TIP FAKÜLTESİ ACİL TIP ANABİLİM DALINA İKİ, FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON ANABİLİM DALINA BİR OLMAK ÜZERE, TOPLAM ÜÇ ASİSTAN ALIMI YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.

TUS’un ardından ASÜ Tıp’a üç asistan alımı yapıldı
162 views
21 Mayıs 2021 - 17:00

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 2021 yılı birinci dönem Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın (TUS) ardından ASÜ Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalına iki, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalına bir olmak üzere, toplam üç asistan alımı yapıldığını söyledi.

ASÜ Tıp Fakültesi’nin şehre olan katkısının gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Rektör Şahin, bunun iki önemli ayağı olduğu söyledi. İlkinin şehirdeki sağlık hizmetleri olduğuna vurgu yapan Şahin, “Bu konuda yaşanan gelişmeler kamuoyunca da yakından takip ediliyor. Hastanede hizmet veren akademisyen sayısı ve ameliyat çeşitliliği artıyor, sağlık hizmetine erişim için şehir dışına gitme zorunluluğu azalıyor, insanlarımız bulundukları yerde farklı sağlık hizmetlerine erişebiliyor Konunun ikinci önemli boyutu ise akademik olarak uzman yetiştirme sürecinin başlaması ve hızla ilerlemesi. Gelecekte tıp öğrencilerini yetiştirecek olan kadro da ASÜ Tıp Fakültesi çatısı altında yetişiyor” dedi.

Rektör Şahin, yeni asistan alım sürecinin şehre ve üniversiteye hayırlı olması dileklerinde bulundu ve bu husustaki tüm süreçleri dikkatle takip ettiklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.