Aksaray Havadis

Rektör Şahin: “UNİKOP’un çalışmaları geniş bir alanı etkiliyor”

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, KOP BÖLGESİ ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ’NİN (UNİKOP) YAPTIĞI ÇALIŞMALARIN AKADEMİK GELİŞİM, SANAYİ ÜRETİMİ VE YENİ İŞBİRLİKLERİ GİBİ TOPLUMSAL ÇIKTILAR BAKIMINDAN SON DERECE ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Rektör Şahin: “UNİKOP’un çalışmaları geniş bir alanı etkiliyor”
277 views
21 Eylül 2020 - 15:30

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği’nin (UNİKOP) yaptığı çalışmaların akademik gelişim, sanayi üretimi ve yeni işbirlikleri gibi toplumsal çıktılar bakımından son derece önemli olduğunu söyledi.

UNİKOP Üst Kurul Toplantısı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlendi. 2020 Dönem Başkanlığını yürüten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin faaliyetleri hakkında bilgilerin aktarılmasının ardından kısa bir değerlendirme yapan ASÜ Rektörü Prof. Yusuf Şahin, aynı havzada bulunan yükseköğretim kurumlarının işbirliğinin sadece akademik bakımdan değil, toplumsal önem ihtiva eden farklı konular açısından da mühim olduğuna dikkat çekti. Sanayi üretimi, çevre, şehir ilişkileri, kültür, sanat gibi geniş bir alanı etkilemesi bağlamında işbirliklerini geliştirmenin önemine dikkat çeken Prof. Şahin, kurumsal olarak UNİKOP çalışmalarına mümkün olan her katkıyı sunmaya devam edeceklerini vurguladı. Aksaray, Bozok, Karamanoğlu Mehmetbey, Kapadokya, Kırşehir Ahi Evran, Nevşehir Hacıbektaş, Niğde Ömer Halisdemir, Necmettin Erbakan ve Selçuk Üniversiteleri rektörlerinin ve KOP yöneticilerinin katıldığı toplantıda, 2020 yılı için planlanan çalışmalar ve gündemdeki hususlar değerlendirildi.

Öte yandan heyet, Kırşehir protokolünün de katıldığı Ahilik Haftası kutlama programına da iştirak etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.