Aksaray Havadis

ASÜ 26 yılda 108 milli sporcu yetiştirdi

ASÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, AKSARAY ÜNİVERSİTESİNİN 1996 YILINDAN BU YANA FARKLI BRANŞLARDA 108 MİLLİ SPORCU YETİŞTİRDİĞİNİ VE BU SPORCULARIN ULUSAL VE ULUSLARARASI ÖLÇEKTE ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

ASÜ 26 yılda 108 milli sporcu yetiştirdi
155 views
02 Şubat 2022 - 15:15

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Üniversitesinin 1996 yılından bu yana farklı branşlarda 108 milli sporcu yetiştirdiğini ve bu sporcuların ulusal ve uluslararası ölçekte önemli başarılar elde ettiklerini söyledi.

ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü “Aksaray Üniversiteli Milli Sporcular” isimli bir kitapçık hazırladı. Güreş, atletizm, okçuluk, karate, tekvando, wushu, kick-boks, judo, çim hokeyi, badminton, bisiklet, basketbol, hentbol, futbol ve paralimpik dallardaki milli sporcuların yer aldığı kitapçığın önemine dikkat çeken ASÜ Rektörü Prof. Şahin, ihtisaslaşma payesine uygun nitelikte işler üretmenin gayretinde olduklarını belirtti. ASÜ’de 1996 yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) olarak faaliyetlere başlayan okulun, 2017 yılında Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldüğünü kaydeden Şahin, “Aradan geçen 26 yıllık süre içerisinde pek çok dalda milli sporcular yetiştirilmesine katkı sağlandı. Koordinatörlüğüz tarafından hazırlanan kitapçık, eğitimini ASÜ’de alan milli sporcuların kariyerlerine odaklanmaktadır. Kitapçık aynı zamanda hem ASÜ’ün hem de şehrin spor alanındaki hafızası konumundadır. Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Lalehan Akyüz ve tüm araştırma ekibine çalışmaları münasebetiyle teşekkür ediyoruz” dedi.

“Aksaray Üniversiteli Milli Sporcular” isimli kitapçıkta Rıza Kayaalp’ten Türkan Özata’ya, Eda Tuğsuz’dan İzzet Safer’e, Evren Çağıran’dan Hakan Çevik’e kadar 108 sporcunun branşları, aldıkları dereceler ve kariyerlerine ilişkin kısa öyküler yer alıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.