Aksaray Havadis

Bilim merkezinde çocuklar için özel etkinlik

AKSARAY BELEDİYESİNİN TACİN MAHALLESİNDE BULUNAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN PARKI İÇERİSİNDE HAYATA GEÇİRDİĞİ BİLİM MERKEZİNDE ÇOCUKLAR İÇİN RAMAZAN AYINA ÖZEL ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ.

Bilim merkezinde çocuklar için özel etkinlik
228 views
28 Nisan 2021 - 16:29

Aksaray Belediyesinin Tacin Mahallesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde hayata geçirdiği Bilim Merkezi’nde çocuklar için Ramazan ayına özel etkinlikler düzenlendi.

Gençlerin ve çocukların kendilerini geliştirebilmeleri, geleceğin teknolojilerini önceden kavrayabilmeleri ve kendi teknolojik ürünlerini kendilerinin yapabilme becerisini elde etmeleri için tasarlanan Bilim Merkezinde birbirinden farklı etkinlikler düzenleniyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in de sık sık ziyaret ettiği Bilim Merkezinde çocuklar için Ramazan ayında anlamlı etkinlikler düzenlendi. Bilim Merkezinde bulunan tasarım atölyelerinde çocuklar Ramazan ayının simgelerinden Hacivat Karagöz kuklası yaptı. Teknoloji Atölyelerinde ise elektronik devresi tasarıma dair eğitimlere devam edilirken, Çocuk Kütüphanesinde anneler çocuklarıyla beraber kendi elleriyle Türk Bayrağı yaptı. Bilim merkezini sık sık ziyaret ederek orada etkinliklere katılan çocuklar ve gençlerle bir araya gelen Belediye Başkanı Evren Dinçer, Bilim Merkezi’nde kendilerini geliştirebilecekleri her türlü imkanın olduğunu söyledi. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında Orta Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi olan Aksaray Belediyesi Bilim Merkezinde sınavlara hazırlık kurslarından insansız hava aracı eğitimlerine; robotik kodlamadan, tasarım atölyelerine kadar geniş çaplı eğitimlerin verildiğinin altını çizdi.

Aksaray Belediyesi Bilim Merkezlerinde düzenlenen etkinliklerle kendini geliştiren bir gencin geleceğin teknolojisine yön vermesini istediklerini vurguladı. Bilim Merkezinin en büyük gayesinin bu olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.