Aksaray Havadis

Giysi kumbaraları ile ihtiyaç sahiplerinin sıkıntıları gideriliyor

AKSARAY BELEDİYESİ TARAFINDAN SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE HAYATA GEÇİRİLEN GİYSİ KUMBARALARINDA TOPLANAN EŞYALAR İLE YAKLAŞAN KIŞ AYLARI ÖNCESİNDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN KIŞLIK KIYAFET İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR.

Giysi kumbaraları ile ihtiyaç sahiplerinin sıkıntıları gideriliyor
153 views
17 Kasım 2020 - 16:20

Aksaray Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirilen Giysi Kumbaralarında toplanan eşyalar ile yaklaşan kış ayları öncesinde ihtiyaç sahiplerinin kışlık kıyafet ihtiyaçları karşılanıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmeden önce vaat ettiği projeler arasında yer alan Giysi Kumbaraları projesi kapsamında 48 mahallede yaklaşık 154 noktaya giysi kumbarası yerleştirilmişti. Vatandaşların kolayca ulaşabileceği noktalara yerleştirilen kumbaralarda biriken ihtiyaç fazlası kıyafetler Aksaray Belediyesi ekipleri tarafından belirli periyotlarla toplayarak, deforme olmayan kullanılabilecek giysileri Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim ediliyor. Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Giysi kumbaralarında biriken deforme olmuş giysiler ise geri dönüşümde değerlendiriliyor. Giysi kumbaralarında toplanan kışlık kaban, mont ve ayakkabılar ihtiyaç sahibi ailelerin yaklaşan kış ayları öncesinde sıkıntılarını gideriyor. Şehir genelinde birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, Giysi Kumbaraları projesi ile hem israfın önlendiğini hem de alım gücü düşük olan vatandaşların sıkıntılarının giderildiğini vurguladı. Hayata geçirilen proje ile toplumsal farkındalık oluşturulduğunun ve toplumun empati yetisinin geliştiğinin altını çizdi. Aksaray’da vatandaşların bu tür sosyal sorumluluk projelerine yoğun katılım sağladıklarını ve bu tür projelerin vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda artacağının altını çizdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.