Aksaray Havadis

Aksaray’da yeşil alanların bakımı kış aylarında da devam ediyor

AKSARAY BELEDİYESİ, YEŞİL ALANLARIN KORUNMASINA VE ARTIRILMASINA YÖNELİK BAŞLATTIĞI ÇALIŞMALARI KIŞ AYLARINDA DA SÜRDÜRÜYOR. İLKBAHARDA DAHA GÜR BİR ŞEKİLDE YEŞERMESİ ADINA KALDIRIMLARDAKİ VE ORTA REFÜJLERDEKİ AĞAÇLARIN BAKIMI YAPILIYOR.

Aksaray’da yeşil alanların bakımı kış aylarında da devam ediyor
141 views
26 Ocak 2021 - 14:10

Aksaray Belediyesi, yeşil alanların korunmasına ve artırılmasına yönelik başlattığı çalışmaları kış aylarında da sürdürüyor. İlkbaharda daha gür bir şekilde yeşermesi adına kaldırımlardaki ve refüjlerdeki ağaçların bakımı yapılıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte başlatılan fidan dikme ve yeşil alanların artırılması seferberliği ile 2020 yılı içerisinde parklara, refüjlere ve yeşil alanlara toplamda 130 bin fidan dikimi gerçekleşmişti. Aksaray iklimine ve toprak yapısına uygun olan fidanların toprakla buluşması neticesinde kentin yeşil alan varlığında ciddi oranda artış yaşandı. Belediye ekipleri, Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda toprakla buluşturulan her bir fidanın yeşermesi ve şehrin “Yeşil Aksaray” adı ile özdeşleşmesi adına dikilen fidanların ve ağaçların bakımını rutin olarak yapıyor. Aksaray Belediyesi ekipleri bakım çalışmaları kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Caddesinde ve Selçuklu Parkta bulunan ağaçların yağmur ve kar yağışlarından daha fazla faydalanması için karo taşlarla alanlar yaptı. Karo taşlarla yapılan çalışma neticesinde ağaçlar hem yağmur ve kar yağışlarından faydalanırken hem de dış etkenlerden korunmuş olacak.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Belediyesi yetkilileri şehrin adının yeşil Aksaray unvanı ile anılması adına Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda hummalı bir çalışma sürdürdüklerinin bilgisini paylaştı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.