Aksaray Havadis

Aksaray’da oyun parklarının ve yürüyüş yollarının zemini yenileniyor

AKSARAY BELEDİYESİ, ŞEHİR MERKEZİNDE BULUNAN PARKLARDA BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINI BELİRLİ PERİYOTLARDA GERÇEKLEŞTİRİRKEN OYUN ALANLARINDA VE YÜRÜYÜŞ YOLLARINDA DEFORME OLMUŞ KAUÇUK ZEMİNLERDE DE YENİLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

Aksaray’da oyun parklarının ve yürüyüş yollarının zemini yenileniyor
110 views
04 Ağustos 2021 - 17:15

Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bulunan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını belirli periyotlarda gerçekleştirirken oyun alanlarında ve yürüyüş yollarında deforme olmuş kauçuk zeminlerde de yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kılıçarslan Parkı ve birçok parkta zemin yenileme çalışması yapan Aksaray Belediyesi ekipleri, Nakkaş Mahallesinde bulunan parklarda deforme olmuş kauçuk zeminlerde yenileme çalışmasına başladı. Aksaray Belediyesi ekipleri mevcutta bulunan oyun parklarının yanı sıra birçok mahallede de yeni yapılan yürüyüş yollarının zeminini kauçukla kaplıyor. Yürütülen çalışmalar özellikle çevre sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Çocukların hoşça vakit geçirdikleri alan olan çocuk oyun parkının daha estetik ve kullanışlı hale getirilmesi için başlatılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Vatandaşların aileleri ile birlikte dinlenme ve buluşma mekânı haline gelen parklarda titiz bir çalışma yürütüldüğünü belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, parklarda güvenli, temiz ve düzenli hizmet vermenin önemini vurgulayarak, “Bu kapsamda çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda kauçuk zemin kaplama çalışmalarına devam eden ekiplerimiz, çocukların en ufak bir düşme anında yara almalarını engellemek için önlem alıyor. Parklarımızda gerçekleştirilen çalışmada, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlar da ve yürüyüş yollarında zemini deforme olmuş alanların kauçuk zeminlerini yeniliyoruz. Ayrıca şehre kazandırdığımız yeni yürüyüş yollarının da zemini kauçukla kaplıyoruz. Şehir genelindeki birçok parkın oyun alanlarındaki ve yürüyüş yollarındaki zeminlerinde yenileme çalışmalarını tamamladık. Şuan ekiplerimiz Nakkaş Mahallesinde bulunan oyun parklarımızın ve yürüyüş yollarımızın zeminlerinde yenileme çalışmaları yapıyor. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde kullanabilecekleri alanlar oluşturmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu alanları kullanırken duyarlı davranmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.