Aksaray Havadis

Vali Aydoğdu önlüğü giyip öğrencilere ilk dersi verdi

SEVGİ BAŞLIĞI ALTINDA MİNİK ÖĞRENCİLERE İLK DERSİ VEREN VALİ AYDOĞDU AYRICA AKSARAY GENELİNDE TÜM ÖĞRETMENLERE ÖNLÜK HEDİYE EDEREK ÖĞRETMENLERDEN ZORUNLU OLMAMAKLA BİRLİKTE ÖNLÜKLERLE EĞİTİM VERMELERİNİ RİCA ETTİ.

Vali Aydoğdu önlüğü giyip öğrencilere ilk dersi verdi
264 views
21 Eylül 2020 - 13:50

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla birlikte “Sevgi” başlığı altında minik öğrencilere ilk dersi verdi.

Aksaray’da 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla minik öğrencilere ilk dersi Vali Hamza Aydoğdu verdi. Sevgi başlığı altında minik öğrencilere ilk dersi veren Vali Aydoğdu, kent genelindeki tüm öğretmenlere önlük hediye ederek öğretmenlerden zorunlu olmamakla birlikte önlüklerle eğitim vermelerini rica etti.

Cumhuriyet İlkokulunda gerçekleştirilen programda bir açıklama yapan Vali Haza Aydoğdu, “7 ay sonra, bu pandemi sürecinden sonra okulların açıldığı ilk gün, bunu samimi olarak söylemem gerekiyor. Öğrencilerimiz kadar heyecanlıyız. Çünkü eğitim ne kadar uzaktan olursa olsun yüz yüze eğitimin yerini tutmaz. Onun için bugün Cumhuriyet İlkokulunda yeni eğitim öğretim yılının açılışını yapıyoruz. Birde biz ilk kez bir uygulama başlatacağız. Aksaray Valiliği bugün öğretmenlerimize önlük hediye ediyoruz, bütün öğretmenlerimize. Öğretmenlerimiz istediği kıyafetle okula gelsinler. Ama derse girerken valilik ve milli eğitim müdürlüğü olarak biz öğretmenlerimize bir önlük hediye edelim ve öğretmenlerimiz derse girerken bu önlükleri giysinler, çıkarken de önlüklerini çıkarsınlar. Bunun sebebi de şu, bir farkındalık oluşturalım istedik. Belki Aksaray’dan bir model olur bu, bütün Türkiye’ye yayılır diye düşündük” dedi. İlk dersi veren Vali Aydoğdu burada yaptığı açıklamada da, “Bugün Cumhuriyet İlkokulumuzda ilk dersimizi verdik. İlk dersimizin konusu tabi sevgi. Biliyorsunuz arkadaşlar kainatın yaratılış sebebi sevgidir. Sevgi olmadan toplum olarak, illet olarak bir arada yaşamamız mümkün değil. Bugün bu okulumuzda 1. sınıf çocuklarına bu duyguyu biraz olsun yansıtabilmenin ümidi ile ilk dersimizi verdik. Bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize sevgi dolu bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Vali Aydoğdu öğrencilere hediyeler verirken, öğretmenlere de önlüklerini hediye etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.