Aksaray Havadis

Tarihi Ulu Cami ışıklandırma çalışmaları ile ihtişamlı bir görünüm kazanıyor

AKSARAY BELEDİYESİ ŞEHRİN SİMGESİ KONUMUNDAKİ ULU CAMİ’NİN ÖN CEPHESİ DEKORATİF AYDINLATMALARLA IŞIKLANDIRDI.

Tarihi Ulu Cami ışıklandırma çalışmaları ile ihtişamlı bir görünüm kazanıyor
222 views
11 Mart 2021 - 13:50

Aksaray Belediyesi şehrin simgesi konumundaki Ulu Cami’sinin ön cephesi dekoratif aydınlatmalarla ışıklandırdı.

Selçuklu mimarisinin en önemli örneklerinden olan Kılıçarslan’ın oğlu Rükneddin Mesud tarafından yaptırılan ve şehrin binlerce yıllık tarihi geçmişine ışık tutan tarihi bir yapıya sahip olan Ulu Cami’sinin ön cephesinde Aksaray Belediyesi tarafından ışıklandırma çalışması yapıldı. Ulu Cami’sinde yapılan ışıklandırma çalışması ile dış cephede kullanılan mimari incelikler ortaya çıktı. Selçuklu mimarisinin motiflerini üzerinde barındıran Ulu Camii de yapılan ışıklandırma çalışmaları ile dönemin taş oyma sanatı ile işlenmiş duvarlar görünürlük kazandı. Miraç Kandili vesilesi ile ibadet etmeye gelen vatandaşlar Ulu Cami’ye ışıklandırma ile kazandırılan dikkat çekici görüntüden dolayı Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve Belediye ekiplerine teşekkür etti.

Yapılan çalışma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehrin tarihi, kültürel, sosyal tüm değerlerini ortaya çıkartmak ve eksikliklerini gidererek eski ihtişamına kavuşturmak adına çalışmalar yaptıklarını belirterek tarihi Ulu Caminin Aksaray’ın bir simgesi olduğunu ve bunun içinde bina üzerindeki her bir motifin görünür olması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Dinçer, Işıklandırma çalışmalarının caminin ön cephesinde yapıldığını belirterek ilerleyen günlerde tüm dış cephenin ışıklandırılacağının bilgisini verdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.