Aksaray Havadis

Sporda teori ve pratiği birleştirecek olan projeye hibe desteği

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) SPOR VE SAĞLIK ALANINDA İHTİSASLAŞMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ YENİ BİR PROJE HAZIRLADI. TÜM SPOR ÇALIŞANLARININ TEKNİK VE TEMEL BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNİ AMAÇLAYAN ERASMUS+ PROJESİ KABUL EDİLDİ VE HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI.

Sporda teori ve pratiği birleştirecek olan projeye hibe desteği
333 views
21 Şubat 2022 - 15:15

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan ve tüm spor çalışanlarının teknik ve temel becerilerinin geliştirilmesini amaçlayan Erasmus+ projesi kabul edildi ve hibe desteği almaya hak kazandı.

Koordinatörlük, 2021 yılı Erasmus+ Programı kapsamında, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na (Ulusal Ajans), “Sporda Gönüllülük için Teori ve Pratiği Birleştirme” başlıklı bir proje başvurusunda bulundu. Spor alanında çalışan eğitmenler, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri, gençler ve üniversite öğrencileri dâhil tüm spor çalışanlarının teknik ve temel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan projeyle, sporda gönüllülük konusunda teorik bilgi ile uygulamalar bir araya getirilecek. Proje kapsamında, Türkiye, Portekiz, İtalya, Slovenya, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan, Macaristan ve Romanya birlikte çalışacak. 12-18 Eylül 2022 tarihlerinde ASÜ’de gerçekleştirilmesi planlanan proje, yerli ve yabancı 40 katılımcı ile yürütülecek.

Aynı dönemde 725 proje için ilgili kuruma başvuru yapıldığını, ASÜ’nün hazırladığı projenin kabul edilen çalışmalar arasında yer aldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, emeği geçenlere teşekkür etti ve ihtisaslaşma alanına ilişkin somut üretimlerin devam edeceğini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.