Aksaray Havadis

Rektör Şahin: “Sağlık yatırımlarına dair hayallerimizi gerçekleştirdik”

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, SAĞLIK YATIRIMLARINA İLİŞKİN KURDUKLARI HAYALLERİ ÇOK BÜYÜK ORANDA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Rektör Şahin: “Sağlık yatırımlarına dair hayallerimizi gerçekleştirdik”
230 views
04 Ocak 2021 - 17:10

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sağlık yatırımlarına ilişkin kurdukları hayalleri çok büyük oranda gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi ailesi ile dijital toplantıda bir araya gelen Rektör Şahin, yılı değerlendirdi, yeni dönem çalışmalarına ilişkin kanaatlerini paylaştı ve akademisyenleri dinledi. Göreve ilk başladıklarında, hayattaki karşılığının yüksek olması ve şehrin beklentisi gibi nedenlerle, bütüncül bir sağlık yatırımı hayali kurduklarını kaydeden Şahin, bunu tamamlamak adına titiz çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin kurulması, bölüm ve programların çeşitlenmesi, Veteriner Fakültesi’ndeki çalışmaların ivme kazanması, fiziki olanakların iyileştirilmesi, Tıp Fakültesi için bina yapma aşamasına gelinmesi, bunların hepsini tamamladıklarını belirten Rektör Şahin, “Bu noktada tek eksik parça Diş Hekimliği Fakültesi. Onun için de çalışmalar sürüyor. Biz, sağlık yatırımlarıyla alakalı kurduğumuz hayali çok büyük oranda gerçekleştirdik. İlk dönemimiz fiziki işlerin tamamlanmasına ağırlık verdiğimiz bir süreç oldu. İçinde bulunduğumuz ikinci dönemimizde ise daha çok kültürel, sanatsal ve akademik derinleşmeyi arttıran çalışmalara yoğunlaşıyoruz” dedi.

Toplantı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün fakültedeki genel duruma dair sunumu ve akademisyenlerle istişarenin ardından tamamlandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.