Aksaray Havadis

Plaj şemsiyesi altında araç tamiri

HAVA SICAKLIĞIN EKSİ 10 DERECEYİ GÖRDÜĞÜ BEYAZ ÖRTÜYLE BÜRÜNEN AKSARAY’DA OTO SANAYİNDE DE YOĞUNLUK YAŞANIRKEN, YOĞUNLUK NEDENİYLE SOKAKTA BİLE ARAÇ TAMİR EDEN ESNAF İLGİNÇ YÖNTEMLER GELİŞTİRDİ. KARDAN KORUNMAK İÇİN PLAJ ŞEMSİYESİNİ AÇAN TAMİRCİ ŞEMSİYE ALTINDA ARAÇ TAMİR ETTİ. USTALAR İSE ARAÇ SÜRÜCÜLERİ ERKEN BAKIM VE KONTROL İÇİN UYARDI.

Plaj şemsiyesi altında araç tamiri
134 views
19 Ocak 2022 - 12:15

Hava sıcaklığın eksi 10 dereceyi gördüğü ve kar yağışıyla beyaz örtüye bürünen Aksaray’da oto sanayinde yoğunluk yaşanıyor. Yoğunluk nedeniyle sokak üzerinde de araçları tamir eden esnaf, kardan korunmak için açtıkları plaj şemsiyesinin altında araçları tamir ediyor.

Aksaray’ı 3 gündür etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle oto tamircilerinde yoğunluk yaşanıyor. Geçtiğimiz yıldan daha çetin geçen kış şartlarında araçları arıza yapan araç sahipleri, soluğu oto sanayinde aldı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle araç koyacak yer bulamayan esnaf, çareyi sokak üzerinde araçları tamir etmekte buluyor. Bazı ustalar ise, yağan kardan korunmak için plaj şemsiyesi altında araç tamiri yaptı.

“Zamanında kışlık bakım yapılmadığı için araçlar arıza veriyor”

Özellikle ısıtma bujileri ve antifriz kaynaklı arızaların yaşandığı kış mevsiminde araçların kar gelmeden kış bakımına alınması gerektiğini belirten araç tamir ustası Muammer Atak (48), “Mevsim gereği ilimizde kışlar ağır geçer. Bunun için araçların kışlık bakımlarının kış gelmeden önce yapılmasını tavsiye ediyoruz müşterilerimize. Herkes aracının değerini bilsin. Genellikle antifriz ve ısıtma bujilerinden kaynaklı arızalarla uğraşıyoruz. Zamanında kışlık bakım yapılmadığı için araçlar erken arıza veriyor. Bu da müşterilerimizin maddiyatını etkiliyor, yaptırmakta zorlanıyorlar” dedi.

Araç tamir ustası Ömer Turan Atak ise, (26), “Bu kış çetin geçiyor. Havalar soğudu. Araçların arızası bitmiyor soğuk olunca. Özellikle kış aylarında periyodik bakım, antifriz, kışlık bakımları, lastiklerimize çok dikkat etmemiz lazım. Bizler soğuğa alıştık ama araçlar kışın çalışmıyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.