Aksaray Havadis

Kurtuluş Caddesinin alt ve üstyapısı tamamlandı

AKSARAY BELEDİYESİ, KIŞ GELMEDEN ÖNCE HIZ VERDİĞİ ASFALT ÇALIŞMALARINI KURTULUŞ CADDESİNDE SÜRDÜRDÜ. EKİPLER, GECE MESAİSİYLE ASFALTINI TAMAMLADIĞI CADDE DE YOL ÇİZGİ VE TRAFİK İŞARETLEMESİ YAPARAK YOLU KISA SÜREDE TEKRAR TRAFİĞE AÇTI.

Kurtuluş Caddesinin alt ve üstyapısı tamamlandı
143 views
18 Kasım 2021 - 16:15

Aksaray Belediyesi, kış gelmeden önce hız verdiği asfalt çalışmalarını Kurtuluş Caddesinde sürdürdü. Ekipler, gece mesaisiyle asfaltını tamamladığı cadde de yol çizgi ve trafik işaretlemesi yaparak yolu kısa sürede tekrar trafiğe açtı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, kış gelmeden önce altyapısı tamamlanan büyük çaplı olarak nitelendirilebilecek noktalarda asfalt seriminin biran önce yapılmasını istemiş ve ekipler gece mesaisi yaparak asfalt çalışmalarını hızlandırmıştı. Atatürk Bulvarı ve Fatih Mahallesindeki asfalt çalışmaların hemen ardından asfalt serimi için kullanılan araç ve ekipmanlar Kurtuluş Caddesine yönlendirildi. Daha öncesinde Kurtuluş Caddesinin içme suyu, kanalizasyon ve bağlantı hatlarını yenileyerek altyapıyı güçlendiren belediye ekipleri, yağış anında olası su taşkınlarını önlemek amacıyla yağmur suyu hattında da iyileştirme yaptı. Buna ek olarak, su birikintilerinin önüne geçmek amacıyla yol üzerinde bulunan mazgalların sayısı artırıldı. Belediye ekipleri, daha önce altyapısı tamamlanan Kurtuluş Caddesi üzerinde zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. Ana caddede gece mesaisiyle başlayan asfalt kısa sürede tamamlandı. Yol çizgi, boyama ve trafik işaretlemesinden sonra yol kısa süre sonra tekrar trafiğe açıldı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, altyapısı yenilenen Kurtuluş Caddesinden çalışmaların kısa sürede tamamlandığı ve yolun trafiğe tekrar açıldığı bilgisini paylaştı. Asfalt çalışmaların belirlenen plan doğrultusunda devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, kış gelmeden önce büyük çaplı işlerin tamamını bitireceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.