Aksaray Havadis

ASÜ’lü 7 öğrencinin projesine TÜBİTAK’tan destek

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ’NİN (ASÜ) FARKLI OKULLARINDA EĞİTİM-ÖĞRETİM GÖREN YEDİ ÖĞRENCİNİN DANIŞMANLARI GÖZETİMİNDE HAZIRLADIĞI PROJELER TÜBİTAK DESTEĞİNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

ASÜ’lü 7 öğrencinin projesine TÜBİTAK’tan destek
144 views
11 Kasım 2021 - 14:15

Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) farklı okullarında eğitim-öğretim gören yedi öğrencinin danışmanları gözetiminde hazırladığı projeler TÜBİTAK desteğine layık görüldü.

Bir süre önce TÜBİTAK, 2209-A-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021 Yılı 1. Dönem Çağrısına çıktı. Süreç içerisinde yapılan çalışmalar tamamlandı ve ilgili program için gereken başvurular yapıldı. Değerlendirmelerin ardından ASÜ’den yedi öğrencinin projesi destek almaya hak kazandı. Öğrencilerin isimleri şöyle; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Berfin Sesli, Melek Korkmaz ve Yunus Emre Canlı, Veteriner Fakültesi’nden Mustafa Eren Döşeyici, Mühendislik Fakültesi’nden Özlem Gökdemir ve Güzelyurt Meslek Yüksekokulu’ndan Ömer Çayabatmaz ve Rumeysa Kart.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, proje üreten öğrencileri ve danışmanlarını tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.