Aksaray Havadis

ASÜ’de yaz dönemiyle birlikte fiziki düzenlemelerdeki ivme artacak

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, YAZ DÖNEMİ İLE BİRLİKTE KAMPÜS GENELİNDE AÇIK VE KAPALI MEKÂNLAR İÇİN PLANLANAN FİZİKİ DÜZENLEME ÇALIŞMALARININ İVME KAZANACAĞINI SÖYLEDİ.

ASÜ’de yaz dönemiyle birlikte fiziki düzenlemelerdeki ivme artacak
177 views
18 Mayıs 2021 - 17:40

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yaz dönemi ile birlikte kampüs genelinde açık ve kapalı mekanlar için planlanan fiziki düzenleme çalışmalarının ivme kazanacağını söyledi.

Rektör Şahin, akademisyenlerle geleneksel kahvaltı buluşmalarına devam ediyor. Kurum içi çalışmaların istişare edildiği ve projelere dair fikir alış verişinin yapıldığı toplantıda, salgın süreci esnasında kampüs genelinde yapılan eğitim öğretim faaliyetlerine dikkat çeken ASÜ Rektörü Şahin, “Hepimiz açısından salgın süreci farklı bir deneyim oldu. Çalışma biçimleri değişti, sosyal hayata dair bazı kısıtlamalar oldu, öğrencilerimizden uzak kaldık. Bir yandan bunlar yaşanıyor diğer yandan da hayat devam ediyor. Bu süreçte biz de eğitim-öğretim ortamları başta olmak üzere, kampüs genelinde fiziki düzenlemeleri iyileştirme, eksikleri tamamlama, yenilikleri entegre etme gibi bir dizi projeyi hayata geçirdik. Bunlarla birlikte önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyde yeni bölüm ve programlar açarak, eğitim-öğretim imkanlarını nitelik ve nicelik olarak da geliştirmeye çalıştık. Bu çalışmalarımız sürüyor. Yaz döneminin de başlamasıyla, kapalı ve açık mekanlarımızdaki fiziki düzenleme faaliyetlerine ilişkin ivme artacak” dedi.

Yapılan kısa selamlama konuşmasının ardından Rektör Şahin, akademisyenleri dinledi ve projelere dair görüşlerini aldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.