Aksaray Havadis

ASÜ’de PLC eğitimleri için imzalar atıldı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SONRASINDAKİ İŞ BULMA SÜREÇLERİNE KATKI SAĞLAMAK ADINA FARKLI EĞİTİM PROGRAMLARI VE KURSLAR DÜZENLEDİKLERİNİ, KURUMSAL İŞ BİRLİKLERİ İLE SÜRECİ DAHA DA GELİŞTİRMEYE YÖNELİK SOMUT ADIMLAR ATMAYA DEVAM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

ASÜ’de PLC eğitimleri için imzalar atıldı
144 views
13 Ocak 2022 - 14:15

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki iş bulma süreçlerine katkı sağlamak adına farklı eğitim programları ve kurslar düzenlediklerini, kurumsal iş birlikleri ile süreci daha da geliştirmeye yönelik somut adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.

ASÜ, Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Programmable Logic Controller/Programlanabilir Mantıksal Denetleyici (PLC)” eğitimine ilişkin bir iş birliği protokolü imzalandı. PLC, fabrikalardaki üretim hatlarını oluşturan robotik yapıların kontrolünü sağlayan bir otomasyon sistemi olarak tanımlanıyor. Protokol, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde eğitim-öğretim gören öğrencilerin PLC alanındaki mesleki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda ASÜ öğrencileri, Şehit Yavuz Çoban Meslek Lisesi bünyesinde kurulan PLC laboratuvarında eğitim görecek. Protokolün imza töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş hayatlarına katkıda bulunmak adına farklı projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. Ortak Eğitim Programının bu çalışmalardan birisi olduğunu ileten Rektör Şahin, “Programımız başarılı şekilde ilerliyor ve Mühendisli Fakültesi ile başlayan süreç farklı fakülte ve meslek yüksekokullarını da kapsayacak biçimde genişliyor. Programa katılım sağlayan öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 90’ı çalıştıkları kurumun personeli oldu. Bu, son derece memnuniyet verici bir gelişme. Öte yandan Sürekli Eğitim Merkezi aracılığı ile öğrencilerimizin kariyerlerine katkı sunacak sertifikalı kurslar düzenliyoruz. Kursların ardından öğrencilerimiz, becerilerini gösteren resmi bir belgeye sahip oluyorlar. Bu protokol de öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatlarına doğrudan katkı sağlayacak bir başka somut çalışma. Destek ve katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, iş birliği protokolünü imzaladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.