Aksaray Havadis

ASÜ, Temmuz verilerine göre en popüler 100 marka arasında

MARKALARIN SOSYAL MEDYA PERFORMANSLARINI TARAFSIZ BİR BİÇİMDE ÖLÇÜMLEYEN VE BU ÖLÇÜMLERİN ARDINDAN YAPTIĞI PUANLAMAYI BELİRLİ ARALIKLARLA YAYIMLAYAN SOCİALBRANDS’İN HAZIRLADIĞI BOOMSOCİAL ENDEKSİNE GÖRE AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ), EN İYİ 100 MARKA İÇİNDE 96’NCI BASAMAKTA YER ALDI.

ASÜ, Temmuz verilerine göre en popüler 100 marka arasında
147 views
16 Ağustos 2021 - 14:15

Markaların sosyal medya performanslarını tarafsız bir biçimde ölçümleyen ve bu ölçümlerin ardından yaptığı puanlamayı belirli aralıklarla yayımlayan SocialBrands’in hazırladığı BoomSocial endeksine göre Aksaray Üniversitesi (ASÜ), en iyi 100 marka içinde 96’ncı basamakta yer aldı.

1-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında 58 bin 767 markanın Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından paylaşılan 2 milyonun üzerindeki ileti ile 2.2 milyar etkileşimi inceleyen SocialBrands, Türkiye’de sosyal medyanın en popüler markalarını listeledi. ASÜ, ilgili listede en iyi 100 marka içinde 96’ncı basamakta yer aldı. Liste, eğitim kurumlarının yanı sıra, ülkenin ve dünyanın en ünlü eğlence, otomotiv, enerji, alışveriş, gıda, finans, sağlık, medya, giyim, seyahat ve teknoloji gibi markalarını da kapsıyor. ASÜ, bahsi geçen tüm markalar arasında en iyi ilk 100 içerisinde yer almanın yanı sıra, listeye girebilen 12 yükseköğretim kurumundan da birisi oldu. Sosyal medya popülaritesi gün geçtikçe artan ASÜ, şehrin de en bilinir markası ve Aksaray’ın tanıtımının lokomotifi görünümünde. SocialBrands, verileri, hesapların takipçi sayısı, takipçi artış oranları, sayfaların yapısı, paylaşılan iletiler, iletilerin türleri, iletilerin aldığı beğeni, yorum ve reaksiyonlar gibi herkese açık onlarca performans göstergesine göre değerlendiriyor.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ülkenin ve dünyanın en iyi markaları içerisinde ASÜ’nün de yer almasından duydukları mutluluğu dile getirdi ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.