Aksaray Havadis

ASÜ ile ASÜMED arasında spor macera parkuru protokolü imzalandı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, ASÜ MEZUN VE MENSUPLARI DERNEĞİ (ASÜMED) İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE YAPILACAK OLAN “SPOR MACERA PARKURUYLA OBEZİTEYE ENGEL OL” İSİMLİ PROJENİN KISA ZAMAN İÇİNDE BAŞLAYACAĞINI SÖYLEDİ.

ASÜ ile ASÜMED arasında spor macera parkuru protokolü imzalandı
189 views
29 Haziran 2021 - 15:15

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ Mezun ve Mensupları Derneği (ASÜMED) ile iş birliği içerisinde yapılacak olan “Spor Macera Parkuruyla Obeziteye Engel Ol” isimli projenin kısa zaman içinde başlayacağını söyledi.

Proje protokolünün imza töreninde konuşan Rektör Şahin, temel amaçlarının spor bilinci oluşturmak ve obeziteyle mücadeleye katkı sağlamak olduğunu söyledi. ASÜMED’in kısa süre önce kurulduğunu ve etkili çalışmalarla dikkat çektiğini, macera parkuru projesinin de son derece kıymetli olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Bu önemli proje ile bireylerin erken yaşlarda sporla tanışmasının yanı sıra, onların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine katkıda bulunmak hedefleniyor. Obezite ile mücadeleye erken yaşlardan itibaren başlamak gelecek açısından son derece önemli” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz ile Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşama Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz’ün de katıldığı tören, Rektör Şahin ve ASÜMED Başkanı Doç. Dr. Melayib Bilgin’in protokol metnini imzalamasıyla tamamlandı.

İçerisinde sürat, kuvvet, denge ve koordinasyon gibi becerileri içeren istasyonların yer alacağı parkur kampüs içine inşa edilecek ve şehrin kullanımına açık olacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.