Aksaray Havadis

ASÜ, bu yıl da fiziksel bilimlerde dünya listesinde

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) GEÇEN YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL DA TİMES HİGHER EDUCATİON (THE) TARAFINDAN HAZIRLANAN “BİLİM ALANLARI DÜNYA ÜNİVERSİTE SIRALAMASI” LİSTESİNE FİZİKSEL BİLİMLER (PHYSİCAL SCİENCES) ALANINDA GİRDİ VE LİSTEYE GİREBİLEN EN GENÇ ÜNİVERSİTELERDEN BİRİSİ OLMA BAŞARISINI TEKRARLADI.

ASÜ, bu yıl da fiziksel bilimlerde dünya listesinde
165 views
22 Eylül 2021 - 17:15

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan “Bilim Alanları Dünya Üniversite Sıralaması” listesine Fiziksel Bilimler (Physical Sciences) alanında girdi ve listeye girebilen en genç üniversitelerden birisi olma başarısını tekrarladı.

Konuyla ilgili ASÜ’den yapılan açıklamada, Fiziksel Bilimler listesinin, fizik, kimya, matematik, istatistik ve yer bilimleri alanlarını içerdiği belirtilerek, “ASÜ, Türkiye’den sıralamaya girebilen 34 üniversite içerisinde ve 1001+ puan bandında yer alıyor. İngiltere merkezli faaliyet gösteren bir derecelendirme kuruluşu olan THE, tarafsız ve objektif kriterler üzerinden yükseköğretim kurumlarının performanslarını ölçümlüyor. Liste, beş ana kategoriyi detaylandıran 13 alt başlık göz önüne alınarak hazırlanıyor. Öğretim, araştırma, alıntılar, uluslararası görünüm ve endüstri geliri ana başlıklarına göre 1001+ puan bandında yer alan ASÜ, listede yer alan en genç üniversitelerden birisi oldu” denildi.

Geçen yıl da ASÜ’nün listeye girdiğini ve aynı başarının bu yıl da tekrarlandığını kaydeden Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin de akademik performansın artmasına katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Şahin, istikrarlı bir biçimde ilerlemeyi sürdüreceklerine de vurgu yaptı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.