Aksaray Havadis

Aksaray’da Vali Aydoğdu öğrencilerle birlikte “Kırmızı Çizgi” çekti

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ “YAYA ÖNCELİĞİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR” UYGULAMASI KAPSAMINDA AKSARAY’DA VALİ AYDOĞDU ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE KIRMIZI ÇİZGİYİ ÇEKTİ.

Aksaray’da Vali Aydoğdu öğrencilerle birlikte “Kırmızı Çizgi” çekti
270 views
30 Mart 2021 - 17:00

İçişleri Bakanlığının “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” uygulaması kapsamında Aksaray’da Vali Hamza Aydoğdu öğrencilerle birlikte kırmızı çizgiyi çekti.

İçişleri Bakanlığının “Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir” Projesi kapsamında, Aksaray’da şerit boyama etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Vali Hamza Aydoğdu yaya geçitlerinde bulunan şeritlerden bazılarını çocuklarla birlikte kırmızıya boyadı. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte Vali Hamza Aydoğdu, “Çocuklarımızla beraber ’Yayalar kırmızı çizgimizdir’ diye bir farkındalık oluşturmak istedik. Aksaray’ımızda böyle gördüğünüz gibi geleceğimiz gençler bu anlamda çok güzel bir farkındalık oluşturdular. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Hakikaten yayalar kırmızı çizgimiz. Trafikte her zaman öncelik onların. Bunları çocuklarımıza, küçük yaşta, ana okulu ve ilkokuldan başlatarak onlara yayaların ne kadar değerli olduğunu, trafikte öncelikli olduğunu farkındalıklı bir şekilde öğretmek için çocuklarımızla, gençlerimizle burada beraber yürüyüş gerçekleştirdik. Kırmızı çizgimizi çektik” dedi.

Öğrenciler araç sürücülerini uyararak kırmızı çizginin önemine değindi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.