Aksaray Havadis

Aksaray’da sosyal konutlar için ilk adım atıldı

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER’İN GİRİŞİMLERİYLE AKSARAY BELEDİYESİ VE TOKİ İŞBİRLİĞİNDE DAR GELİRLİ AİLELERE YÖNELİK YAPILACAK SOSYAL KONUT PROJESİNİN TEMEL KAZISI BAŞLADI. İSTİKLAL MAHALLESİNDE HAYATA GEÇECEK SOSYAL KONUTLAR, 2+1 VE 3+1 DAİRE TİPİNDE YÖRESEL MİMARİYE UYGUN OLARAK İNŞA EDİLECEK.

Aksaray’da sosyal konutlar için ilk adım atıldı
158 views
13 Aralık 2021 - 16:15

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in girişimleriyle Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde dar gelirli ailelere yönelik yapılacak sosyal konut projesinin temel kazısı başladı. İstiklal Mahallesinde hayata geçecek sosyal konutlar, 2+1 ve 3+1 daire tipinde yöresel mimariye uygun olarak inşa edilecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olabilmesi için başlatılan proje kapsamında Aksaray’a inşa edilecek 694 adet konutun yapımına başlandı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal medya hesabından seçim vaatleri arasında yer alan Dar Gelirli Ailelere Konut Projesi için ilk adımın atıldığını duyurdu. İstiklal Mahallesinde yapılacak sosyal konut projesinin temel kazısının başladığını duyuran Başkan Dinçer sosyal medya hesaplarından, “Seçim vaatlerimiz arasında yer alan ve dar gelirli vatandaşlarımız için hayata geçireceğimiz sosyal konut projemizde ilk kazma vuruldu” paylaşarak sosyal konutların müjdesini verdi.

Sosyal konut projesinin takipçisi olacaklarını belirten Başkan Dinçer, “Belediyemiz ve TOKİ işbirliğinde çok önemli bir projeyi daha şehrimizde başlatarak düşük maliyetle dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız. Bu projeden faydalanacak hak sahipleri kira öder gibi ev sahibi olacak. Sosyal Konut Projemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.