Aksaray Havadis

Aksaray’da belediyeden halka üzüm hoşafı ve ekmek ikramı

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 106’NCI YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA İLGİNÇ BİR PROGRAM DÜZENLEYEN AKSARAY BELEDİYESİ, MEYDANDA KURDUĞU ÇADIRDA HALKA ÜZÜM HOŞAFI VE EKMEKTEN DAĞITTI. DÖNEMİN ASKERLİK KIYAFETLERİNİ GİYEN BELEDİYE GÖREVLİLERİ ADETA O GÜNÜ CANLANDIRARAK YAŞANMIŞLIKLARI SAHNELEDİ.

Aksaray’da belediyeden halka üzüm hoşafı ve ekmek ikramı
169 views
18 Mart 2021 - 16:10

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla bir program düzenleyen Aksaray Belediyesi, meydanda kurduğu çadırda halka üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde Aksaray’da da çeşitli programlar düzenlendi. Bu kapsamda Aksaray Belediyesi düzenlediği programla o dönemde yaşananları halka aktarmaya çalıştı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Çanakkale türkülerinin ezgileri eşliğinde halka Çanakkale Savaşında askerlerin yediği üzüm hoşafı ve ekmekten dağıtan Aksaray Belediyesi, ayrıca o dönemin asker kıyafetlerini giyen personeliyle Çanakkale zaferi mücadelesini sergilemeye çalıştı.

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü kutluyoruz. Bugüne kadar ülkemizin bekası, varlığı ve birliği için kan dökmüş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Makamları cennet olsun. Gazilerimize de selam ve saygı sunuyoruz. Ülkemizde yaşamak ve Türk vatandaşı olarak bu coğrafyada hayat sürmek bir sorumluluğu; bir maliyeti ve külfeti getiriyor. Biz de tarihin her aşamasında ve safhasında bunu milletçe ödedik ve ödemeye devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.