Aksaray Havadis

Aksaray Belediyesi’nden 101 çölyak hastasına glütensiz gıda

AKSARAY BELEDİYESİ, SAĞLIK SORUNLARINDAN DOLAYI GLÜTENSİZ GIDA TÜKETMEK ZORUNDA OLAN ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN GLÜTENSİZ GIDA PAKETİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR. İL GENELİNDE YAŞAYAN BÜTÜN ÇÖLYAK HASTALARINA BELEDİYE DÜZENLİ OLARAK GIDA YARDIMINDA BULUNUYOR.

Aksaray Belediyesi’nden 101 çölyak hastasına glütensiz gıda
329 views
26 Şubat 2022 - 17:15

Aksaray Belediyesi, sağlık sorunlarından dolayı glütensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için glütensiz gıda paketi dağıtmaya devam ediyor. İl genelinde yaşayan bütün çölyak hastalarına belediye düzenli olarak gıda yardımında bulunuyor.

Çölyak hastalarının almakta güçlük çektiği glütensiz gıdalar, Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce periyodik aralıklarla, hijyenik ortamda hazırlanan paketlerle ailelere teslim ediliyor. Glütensiz gıda yardımından çölyak rahatsızlığı yaşayan tüm aileler istifade ediyor. Hastaların adreslerine kadar götürülen gıda paketinde; glüten içermeyen makarna, un, ekmek gibi birçok temel gıda ürünü yer alıyor. Bunun yanı sıra yine benzer bir sindirim yolu rahatsızlığı olan tirozinemi hastaları için de hazırlanan gıda paketleri aynı şekilde tirozinemi hastalarına düzenli olarak ulaştırılıyor. Kent genelinde çölyak hastası 101 aileye her ay düzenli olarak gıda desteğinde bulunan Aksaray Belediyesi, bu uygulaması ile çölyak hastalarından takdir topluyor. Yaptığı projelerle toplumun her kesiminden vatandaşın gönlüne dokunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, her alanda olduğu gibi sosyal yardımlaşma alanında da hizmetlerin artarak devam edeceğini vurguladı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.