Aksaray Havadis

Aksaray Belediyesi şehir genelinde ilaçlama seferberliğini sürdürüyor

AKSARAY BELEDİYESİ VETERİNER İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE GÖREV ALAN İLAÇLAMA EKİBİ 6 ARAÇ ÜSTÜ, 40 MOBİL EKİPMAN İLE ŞEHİR GENELİNDE SİVRİSİNEK, HAŞERE, LARVA VE KEMİRGENLERE KARŞI MÜCADELE EDİYOR.

Aksaray Belediyesi şehir genelinde ilaçlama seferberliğini sürdürüyor
115 views
05 Ağustos 2021 - 17:15

Aksaray Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü bünyesinde görev alan ilaçlama ekibi 6 araç üstü, 40 mobil ekipman ile şehir genelinde sivrisinek, haşere, larva ve kemirgenlere karşı mücadele ediyor.

İlaçlama faaliyetlerini yıl boyu sürdüren Aksaray Belediyesi, yaz aylarında haşerelerle mücadelesinin yanında dere, kanal gibi su birikintilerinde larva oluşumunu önleyerek, fosseptiklerde kemirgenlere karşı etkin bir çalışma yürütüyor. İnsan ve çevre sağlığını tehdit eden haşerelerle özellikle larva döneminde savaşarak, zararlı canlıların üremesinin önüne geçen Aksaray Belediyesi ekipleri, şehrin dört bir yanında sürdürülen çalışmaları büyük bir titizlikle yerine getiriyor. Araç üstü mobil araçlarla haftanın her günü sokak ilaçlaması yapan ekipler, çalışmalarını 48 mahalleyi kapsayacak şekilde planlı ve programlı şekilde yürütüyor. Her gün saat 19.00 ila 22.00 saatleri arasında sokak ilaçlamasının yanında gündüz saatlerinde kanal, fosseptik ve dere yataklarında larvalara karşı koruyucu önlemler alınıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.