Aksaray Havadis

Akademide liyakat temelli istihdam için YÖK’ten yeni bir proje

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (ASÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN, “YÖK AKADEMİK KARİYER-LİYAKAT PLATFORMU”NUN ÜNİVERSİTELERİN VE AKADEMİSYENLERİN HİZMETİNE SUNULDUĞUNU SÖYLEDİ.

Akademide liyakat temelli istihdam için YÖK’ten yeni bir proje
323 views
13 Şubat 2021 - 14:50

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “YÖK Akademik Kariyer-Liyakat Platformu”nun üniversitelerin ve akademisyenlerin hizmetine sunulduğunu söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın başkanlığında düzenlenen tanıtım toplantısına Rektör Şahin, çevrimiçi ortamda iştirak etti. Platformun, doktoralı insan kaynağının Türk yükseköğretim sisteminde daha şeffaf ve liyakat odaklı istihdamına imkân sağlamak üzere hazırlandığına dikkat çeken ASÜ Rektörü, bu sayede doktorasını başarıyla tamamlayanlarla stratejik hedefleri doğrultusunda öğretim üyesi arayan üniversitelerin bir araya gelebileceğini belirtti. Platformun, doktoralı insan kaynağı ihtiyacının karşılanması sürecine önemli katkılar sunacağını belirten Şahin, “Bu platform Yükseköğretim tarihinde bir ilki temsil ediyor. Türk yükseköğretim sisteminde yer almak isteyen Türk veya yabancı uyruklu, doktorasını başarıyla tamamlamış kişiler ile öğretim üyesi arayan devlet üniversiteleri dijital bir platformda bir araya gelebilecek. Burada amaç, doktoralı insan kaynaklarının yükseköğretim sisteminde daha şeffaf ve liyakat odaklı bir şekilde istihdamına imkân sağlamak. Yapılan çalışmanın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” dedi.

YÖK Akademik Kariyer-Liyakat Platformu tanıtım toplantısının detaylarına, https://www.yok.gov.tr/ adresinden erişilebiliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.